Skiareál Horní Domky

Ski areál Horní Domky se rozkládá v Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 630 – 1.315 m n. m. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami (nejdelší v ČR – délka 3,5 km) a vybaveností se může rovnat s menšími lyžařskými středisky v Evropě, proto se právem řadí mezi nejoblíbenější ski areály v ČR. Je vyhledáván především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí.

Pro příznivce snowboardingu je připraven snowpark, který je vybaven několika skoky, různými překážkami a malým tyčovým vlekem. Je oblíben především u příznivců freestyle.

Ski areál Horní Domky poskytuje lyžařům a snowboardistům celkovou přepravní kapacitu 7.620 os./hod. díky dvěma čtyřsedačkovým lanovým drahám a šesti tyčovým vlekům. Nová lanová dráha Horní Domky byla vybudována v roce 2006 a výstupní stanice je přímo u našeho apartmánu. Vede z rohu parkoviště „u Rokytky“ přímo k Luxury Wellness Apartment a k chatě Lovčenka. Druhá lanová dráha na Lysou horu, která byla vystavěna v roce 1996 je unikátní tím, že jako jediná v ČR vede do I. zóny KRNAP. Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

Středisko je vybaveno technickým zasněžováním. Při nedostatku sněhové pokrývky pomáhá 90% sjezdových tratí zasněžit 7 děl a 11 tyčí.

Areál nabízí další služby, které jsou dostupné buď přímo v areálu, nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Jsou to půjčovny lyžařského vybavení a skiservisy, restaurace, rychlá občerstvení, lyžařské školy, paragliding, horská služba, skibus. Nelyžující návštěvník může zkusit snowtubing – velmi zábavné sjíždění na nafukovacích člunech v uměle vybudovaném sněhovém koridoru.

Parkování je zajištěno na čtyřech centrálních parkovištích (P1 – P4). Ze dvou parkovišť přibližuje lyžaře do areálu skibus.

Areál Horní Domky je oceněn 5-ti hvězdičkami a je členem SKIREGION.CZ

http://www.skiareal-rokytnice.cz/rs/zima/skiareal-rokytnice-nad-jizerou/media-R1156.html

„>hornidomky-fotomapa-high