Skiareál Harrachov

Harrachov je situován v západní části Krkonoš na rozhraní s Jizerskými horami v údolí řeky Mumlavy. Jeho horské klimatické podmínky způsobené uzavřením jižní strany Čertovou horou a relativní otevřeností ze severních směrů Novosvětským průsmykem ho předurčují jako středisko zimních sportů a rekreace. I když nadmořská výška 680m (u kostela) není nijak ohromující, přesto je něco pravdy na tvrzení starousedlíků, že v Harrachově je půl roku chladno a půl roku zima.

Díky této konfiguraci terénů, které jsou zároveň vhodné jako lyžařské terény, vyrostl Harrachov postupně i ve světě ve známé lyžařské centrum poskytující služby pro zimní sporty na velmi vysoké úrovni.

Harrachov může nabídnout řadu sjezdových tratí různých obtížností s umělým zasněžováním z  Čertovy hory, se dvěma čtyřsedačkovými lanovkami až na vrchol, mnoho kilometrů udržovaných běžeckých tratí a cest až na hřebeny Krkonoš, řadu cvičných prostorů pro lyžařské začátečníky a děti, mnoho lyžařských škol se zkušenými učiteli lyžování a spousty půjčoven sportovního nářadí.

„>8358267784_de6086935a_o